Ved vores sølvbryllup, den 18 juni 2008, lavede vi morgenkaffe, og så åbent hus resten af dagen.

 

 

 

 

 

 

Vi har aldrig set en æresport, med så meget symbolik i som i vores. hvis man vender skiltet om, og kigger på bagsiden, er det skiltet fra mine Forældres Guldbryllup, hesteskoen der sidder nærmest skiltet, har også gået på omgang i familien, og blomsterne, var magen til dem , der var i min brudebuket. Igennem dagen nåede vi at være 56 mennesker.

 

 

 

 

Efter at der var sunget morgensang, for os,

samledes vi inde på terrassen, hvor vores flag,

blev hejst, for første gang. mens der blev sunget .

Der er ingenting der maner, som et flag der går til top.

 

 

 

 

 

Festen den 21 juni 2008.

vi var 35 til spisning, der var sange og taler, alt havde vores gæster gjort, for at det skulle blive en minde rig dag.

 

 

 

 

 

 

Ugen efter da æresporten skulle tages ned igen, var vi 22, her er der den tradition, at dem der har sat den op skal også tage den ned igen, og så skal de bespises. det blev også en rigtig vellykket aften.

 

 

 

 

 

 

 

Tusind tak. til Familie, Venner og dejlige naboer, fordi at i alle sammen gjorde vores dage, så fantastiske og minde rige for os.